Select Page

اندیکاتور  دیمارکر

DEMARKER

تعریف

نوسانگر دیمارکر (Demarker) یا به طور خلاصه DeM یک ابزار تحلیل تکنیکال است که به وسیله Tom Demarker  ساخته شده است. این نوسانگر بالاترین و پائین ترین قیمتهای یک دوره از یک دارائی را با سابقه تاریخی آن در یک بازه زمانی قبل تر که به صورت دیفالت روی دوره ۱۴ تنظیم شده است، مقایسه کرده و جهت بازار را به آن وسیله پیش بینی می کند و نقاط مناسب ورود و خروج را به پوزیشن تعیین می نماید.

اجزاء نوسانگر

خط این نوسانگر به طور معمول بین دو عدد صفر و یک تغییر می کند اما عبور از باند بین اعداد ۰.۳ و ۰.۷ به ترتیب به منزله اشباع فروش و خرید در نظر گرفته می شود و این یعنی بالاترین و پائین ترین سطوح قیمت در یک دوره مثلا” ۱۴ روزه، بیشتر یا کمتر از بالاترین و پائین ترین سطوح قیمتی در دوره ۱۴ روزه قبلی قرار گرفته اند و  باید در انتظار بازگشت نمودار قیمت  در یک روند بود. شکل زیر یک نمونه از عملکرد این نوسانگر را نشان می دهد.

 

 

کاربرد / سیگنال

  • یکی از کاربردهای این نوسانگر همان چیزی است که در شکل بالا دیده می شود، یعنی ورود به پوزیشن خرید در هنگامی که خط نوسانگر از عدد ۰.۳ پائین تر رفته است (اشباع فروش) و ورود به پوزیشن فروش زمانی که این خط از عدد ۰.۷ بالاتر رفته است (اشباع خرید)
  • دیگر کاربرد این نوسانگر اما همان بحث تفاوت شیب خط نقاط اتصال Higher High ها و Lower Low ها
    می باشد، به طوری که در اغلب مواقع نمودار قیمت به سمتی که شیب خط نوسانگر متمایل است، حرکت
    می کند. به شکل زیر توجه کنید.

 

 

توجه!

این استراتژی و سایر استراتژی ها و سیگنالهای گفته شده در سایت، تنها یک پیشنهاد از طرف FXKAR.COM  بوده و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال عواید و یا زیانهای ناشی از استفاده از آن را بر عهده ندارد. توصیه ما این است که برای آزمایش استراتژی ها از حساب واقعی استفاده نگردد.

 

 

چارت معامله

مجله

بازار

بروکر

تقویم

ابزار فارکس