Select Page

استراتژی معاملۀ انتقالی

CARRY TRADE STRATEGY

استراتژی معاملاتی Carry Trade

این استراتژی یکی از معروفترین استراتژی های فاندامنتال در بازار فارکس می باشد که علاوه بر اینکه مورد استفاده معامله گران عادی بازار قرار می گیرد بلکه توسط شرکت های Hedge Fund هم مورد استفاده قرار می گیرد. اصل اساسی در این استراتژی این است که جفت ارزی را معامله کنیم که در آن اختلاف نرخ بهره بانکی دو ارز پایه و متقابل بسته به نوع پوزیشن، بالا و مثبت باشد. به طور مثال اگر فرض کنیم نرخ بهره بانکی یورو  ۵ درصد است و نرخ بهره بانکی فرانک سوئیس ۱.۵ درصد باشد، در جفت ارز EURO/CHF وارد پوزیشن خرید شویم. در چنین حالتی نه تنها از نوسانات و تغییرات این دو ارز سود می بریم بلکه از نرخ بهره شبانه Swap نیز منفعت کسب می کنیم.

این نوع استرتژی تنها برای شرایط عادی بازار ارزها مناسب است و در شرایط بحرانی انتخاب درستی نیست و البته باید دقت کرد که با بروکری کار کنیم که Swap را پرداخت می نماید زیرا بروکر های Swap Free بهره شبانه را نمی پردازند.

مشخصه های اصی این استراتژی

  • این استراتژی پتانسیل سودآوری بلند مدت دارد.
  • در این استراتژی دو منبع متفاوت برای کسب سود وجود دارد.
  • این استراتژی تنها در اقتصادهای رو به رشد کاربرد دارد.

چگونه معامله کنیم

  • یک جفت ارز دارای اختلاف نرخ بهره مثبت قابل توجه را انتخاب کنید. برای مثال:

AUD/JPY, NZD/JPY and GBP/JPY

2- با در نظر گرفتن منفی یا مثبت بودنSwap  و همچنین روند بازار، وارد پوزیشن مناسب خرید یا فروش شوید.

۳- حجم پوزیشن را متوسط در نظر بگیرید تا حساب شما بتواند ضررهای احتمالی را تحمل نماید.

۴- نیازی به تعیین حد Stop Loss نمی باشد.

۵- منتظر بمانید.

۶- هرگاه احساس کردید به سود مورد انتظار رسیده اید یا انتظار آشفتگی بازار را داشتید، از پوزیشن خارج گردید.

مثال

مثال چارت نشانگر یک روند رشد بلند مدت  قیمت GBP/JPY از سال ۲۰۰۰  تا ۲۰۰۷  می باشد. که پتانسیل یک پوزیشن خرید “carry trade” بر روی آن بررسی گردیده است. در مدت زمان مورد نظر این مثال، نرخ بهره پوند حدود ۵% و نرخ بهره ین نزدیک صفر بوده است. در نتیجه در مورد پوزیشن، نرخ Swap معادل ۵%  ضربدر میزان لورج می شود. با در نظر گرفتن مدت زمان این پوزیشن و لورج ۱:۱۰۰، میزان Swap معادل ۳۰۰۰%  و سود پوزیشن حداقل ۹۳۰۰  پیپ خواهد بود. که باعث حفظ پتانسیل سود دهی این معامله می گردد. تنها مشکل این معامله این است که این روند در سال ۲۰۰۷  به سرعت پایان یافت و معامله گران فرصت خیلی کمی جهت بستن پوزیشن های خود داشتند.

در کل، استراتژی carry trade بسیار پر خطر است و استفاده از آن نیازمند احتیاط و بررسی زیاد می باشد.

توجه !

استراتژی های FXKAR.COM به صورت ماهانه به روز شده و استراتژی های جدید به آنها اضافه می گردد بنابراین چنانچه نظری در خصوص این استراتژی ها دارید و یا استراتژی خلاقانه ای پیشنهاد می کنید خوشحال می شویم آنها را با ما در میان بگذارید.

توجه!

این استراتژی و سایر استراتژی ها و سیگنالهای گفته شده در سایت، تنها یک پیشنهاد از طرف FXKAR.COM  بوده و این سایت هیچ گونه مسولیتی در قبال عواید و یا زیانهای ناشی از استفاده از آن را بر عهده ندارد. توصیه ما این است که برای آزمایش استراتژی ها از حساب واقعی استفاده نگردد.

 

چارت معامله

مجله

بازار

بروکر

تقویم

ابزار فارکس